Ֆրանսիս Ժելիբտերի. «Օրանժը» չի հեռանա` կփոխվի ընկերության բաժնետերը
«Ucom» ընկերության կողմից «Օրանժ Արմենիա» ընկերությունը գնելու մասին լուրերի մի մասը ճիշտ է, մի մասը` ոչ: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերին.
«Մենք շարունակելու ենք ծառայություններ մատուցել, պահպանելու ենք ենթակառուցվածքն ու սպասարկելու ենք մեր 650 հազար բաժանորդներին»,- ասաց Ֆ. Ժելիբտերին`ավելացնելով, որ իսկապես «Օրանժի» ու «Ucom»-ի միջև բաժնետոմսերի վաճառքի վերաբերյալ բանակցություններ են տարվում:
«Բանակցությունները վերաբերում են ոչ թե «Օրանժի» հեռանալու, այլ` ընկերության բաժնետիրոջ փոփոխության վերաբերյալ»,- ասաց նա:
Ամեն դեպքում` անկախ բանակցությունների ավարտից ու վավերացումից, «Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրենի խոսքով, 12 ամիսների ընթացքում «Օրանժ» բրենդը պահպանվելու է ու ռեբրենդինգ չի կատարվելու:

Orange, Ucom negotiate sale of shares
Francis Gelibter, Orange Armenia CEO, has commented on media reports on Ucom negotiating a purchase of the Orange Armenia mobile network.
Some of the reports are true, while others are not, Mr Gelibter told reporters on Wednesday.
Orange has announced exclusive negotiations with Ucom over the sale of Orange stock, he said. Orange will continue rendering services to its 650,000 clients and retain its infrastructure.
The negotiations do not deal with Orange leaving the market. It is a change of the company stockholder that is dealt with.
Mr Francis Gelibter noted the companies are holding exclusive discussions, which will be followed by signing and ratification of a contract. Pursuant to an arrangement, the Orange brand will be preserved for 12 months.