Սեյրան Օհանյանը ՌԴ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող ՌԴ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ, Գլխավոր հետախուզական վարչության պետ, գեներալ-գնդապետ Իգոր Սերգունի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական բաժնից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են  տարածաշրջանային և միջազգային նշանակության ռազմաքաղաքական, հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, ինչպես նաև ստեղծված աշխարհաքաղաքական իրավիճակում երկու երկրների անվտանգության ապահովման շրջանակներում երկկողմ համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր:
ՌԴ պատվիրակության աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսվում են նաև ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ ԳՇ  ռազմական հետախուզության ղեկավարության հետ հանդիպումներ:

Armenia’s Minister of Defense Seyran Ohanyan received on Saturday a delegation headed by Vice-Chief of the Joint Staff, Russian Armed Forces, Colonel-General Igor Sergun.
The sides discussed the regional and global military and political situations, the situation on Armenia’s borders as well as development of bilateral cooperation in ensuring security in Armenia and Russia in the current geopolitical situation.
The official Russian delegation is also scheduled to hold a meeting with the high-ranking officers of the Intelligence Department of the joint Staff, Armenia’s Armed Forces.