Ա. Աշոտյան. ԵՄ հետ համագործակցությունը  եղել է արդյունավետ
ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Տրայան Հրիսթեայի հետ, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
ԿԳՆ պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին՝ Հայաստանում իր առաքելության ընթացքում կատարած աշխատանքի, կրթության և գիտության ոլորտում իրականացրած ծրագրերի համար: Արձանագրելով, որ ԵՄ հետ համագործակցությունը  եղել է արդյունավետ, Ա. Աշոտյանը, հատուկ ընդգծել է աջակցությունը բարձրագույն և միջին մասնագիտական կրթության  ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև ԵՄ-ի կողմից իրականացվող մի շարք ծրագրերի, մասնավորապես, Էրազմուս+, Հորիզոն 20-20, Թվինինգ  ծրագրերի ընթացքին: Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ Հայաստանի ակտիվ մասնակցությունը բոլոր ծրագրերում կլինի շարունակական:
Հանդիպման ավարտին նախարար Արմեն Աշոտյանը դեսպան Տրայան Հրիսթեային  սերտ և արդյունավետ համագործակցության համար պարգևատրել է  ՀՀ ԿԳՆ շնորհակալագրով :

Armenia’s active participation in all these programs will be continued
The Minister of Education and Science, Armen Ashotyan, received Ambassador Traian Hristea, Head of the Delegation of the European Union (EU) to Armenia, who is ending his diplomatic mission in the country.
First the minister thanked the EU delegation leader for the work he has conducted and the education and science programs he has implemented during his mission in Armenia. Ashotyan recorded that cooperation with the EU was productive, and he especially highlighted the EU assistance in the ongoing reforms in Armenia’s higher and vocational education.
At the ensuing talk, the interlocutors reflected on the course of several EU education programs. The parties expressed confidence that Armenia’s active participation in all these programs will be continued.
At the end of the meeting, Minister Ashotyan awarded Ambassador Hristea with the certificate of appreciation of the Ministry of Education and Science of Armenia, and in recognition of his close and productive collaboration with the ministry.