Ա. Մանուկյան. ՀԱԿ-ը սահմանադրական փոփոխությունների հարցով որևէ քննարկման չի մասնակցի
Նախագահական ընտրություններում երկու անգամյա սահմանափակումը վերացնելու միակ կարճ ճանապարհը սահմանադրական փոփոխություններն են: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար Արամ Մանուկյանը։
Պատգամավորը ասաց, որ ՀԱԿ-ը սահմանադրական փոփոխությունների հարցով որևէ բովանդակային քննարկումների մեջ չի պատրաստվում մտնել, իրենք պատրաստվում են ձևավորել «Ոչի» շարժում և մարզերում ու գյուղերում շրջելով բացատրել, որ ներկայացված փաստաթուղթը հակասահմանադրական է։
«Բոլոր նրանք, ովքեր կողմ են սահմանադրական փոփոխություններին կամ չեզոք են, ուղղակի գործող իշխանությունների կողմնակցիներն են, իսկ Հայ ազգային կոնգրեսը պատրաստվում է համագործակցել բոլոր այն քաղաքական ուժերի հետ, ովքեր դեմ են սահմանադրական փոփոխություններին»,-ասաց նա:

Арам Манукян: АНК не будет участвовать в каких-либо обсуждениях по конституционным реформам
Единственный кратчайший путь для ограничения избрание одного лица более чем на два срока подряд президентом – это конституционные реформы. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами секретарь парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» (АНК) Арам Манукян.
Депутат отметил, что АНК не собирается участвовать в каких-либо содержательных обсуждениях по вопросу конституционных реформ. По его словам, АНК намерено сформировать движение «против» этих реформ и проводить в областях и селах Армении разъяснительную работу относительно антиконституционности представленного документа.
«Все те, кто выступает за  конституционные реформы или занимает нейтральную позицию, – просто являются сторонником власти, а АНК собирается сотрудничать со всеми теми политическими силами, которые выступают против проведения конституционных реформ», - заявил Арам Манукян.