Եղբայրական Աբխազիան անցել է շատ փորձությունների միջով. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ Ռաուլ Խաջիմբային։ Այս մասին տեղեկացնում են  ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Մեծարգո Ռաուլ Ջումկովի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Աբխազիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին` Ազատագրման և Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի օրվա կապակցությամբ:
Իր հնագույն պատմության ընթացքում եղբայրական Աբխազիան անցել է շատ փորձությունների միջով, միշտ հաղթահարել է դրանք պատվով ու արժանապատվորեն: Աբխազիայի հաղթանակների գրավականը հանդիսանում են նրա ժողովուրդներին հատուկ հայրենասիրությունը, անսասան հավատը, համախմբվածությունը, ամեն պահի հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում կանգնելու պատրաստակամությունը:
Այսօր Աբխազիայի Հանրապետությունը դինամիկ զարգացող երկիր է, որը հաստատակամորեն նայում է դեպի ապագան և անշեղորեն ամրապնդում է իր անկախ պետականությունը:
Մենք անկեղծորեն ուրախ ենք ձեր բոլոր հաջողությունների համար:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգարժան Ռաուլ Ջումկովի, և Աբխազիայի Հանրապետության ողջ ժողովրդին` այս մեծ տոնի կապակցությամբ:

Президент Нагорного Карабаха поздравил президента Абхазии с Днем освобождения
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание президенту Республики Абхазия Раулю Хаджимбе.
Как сообщили в пресс-службе президента НКР, в телеграмме говорится:
"Многоуважаемый Рауль Джумкович,
от имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь народ Республики Абхазия с Днем освобождения и победы в Отечественной войне!
За свою древнюю историю братская Абхазия прошла через многие испытания, всегда преодолевая их с честью и достоинством. Залогом побед Абхазии являются присущие ее народам высокий патриотизм, непоколебимая вера, сплоченность, готовность в любой момент встать на защиту родной страны.
Сегодня Республика Абхазия - динамично развивающаяся страна, которая уверенно смотрит в будущее и неуклонно укрепляет свою независимую государственность.Мы искренне рады всем вашим достижениям.
Еще раз поздравляю Вас, уважаемый Рауль Джумкович, и весь народ Республики Абхазия с этим большим праздником!