Հակառակորդը կրկին կիրառել է TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք
Սեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ի լույս գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 120 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 /56 արկ/, 82 /11 արկ/ և 120 /7 արկ/ մմ-ոց ականանետերից ու ՌՊԳ-7 /3 արկ/, ՍՊԳ-9 /3 արկ /եւ ՀԱՆ-17 /79 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների  ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
Վերոնշված զինատեսակներից բացի հայկական դիրքերի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք /6 արկ/:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана вновь применил ракетно-артиллерийские установки
Вооруженные силы Азербайджана 30 сентября и в ночь на 1 октября нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики около 120 раз.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, ВС Азербайджана произвели более 1500 выстрелов из различного вида оружия, в том числе из минометов калибра 60 мм (56 снарядов), 82 мм (11 снарядов) и 120 мм (7 снарядов), гранатометов РПГ-7 (3 снаряда), СПГ-9 (3 снаряда) и АГС-17 (79 снарядов), а также 6 снарядов выпущено из реактивной ракетно-артиллерийской установки TR-107.