ՀՀԿ պատգամավոր. Գործող համակարգը  թույլ չի տալիս անցնցում իշխանափոխություն
Սահմանադրական բարեփոխումների առաջարկվող նախագիծը երկիրը չի տանում կուսակցապետության, իսկ գործող համակարգը  թույլ չի տալիս անցնցում իշխանափոխություն: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը:
«Առաջարկվող փոփոխությունների նախագիծն ավելի ժողովրդավար է և ընդդիմությանն ավելի մեծ  հնարավորություններ է ընձեռում»,- ասաց ՀՀԿ պատգամավորը:
Գ. Մինասյանի խոսքով՝ առաջարկվող սահմանադրությունը մեխանիզմների առկայության տեսանկյունից շատ ավելի հավասարակշված է, քան՝ գործող Սահմանադրությունը:
Եզրափակելով խոսքը՝ ՀՀԿ պատգամավորն ասաց, որ ըստ էության,իրենք  առաջին անգամ սահմանադրական մակարդակով խոսում են հայրենադարձության մասին, ինչը չափազանց կարևոր հանգամանք է:

Гагик Минасян: Действующая система не позволяет сменить власть без потрясений
Предлагаемый вариант конституционных реформ не ведет страну к партократии, а действующая система не позволяет сменить власть без потрясений. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат фракции Республиканской партии Армении (РПА), председатель постоянной комиссии парламента по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян.
«Предлагаемый вариант изменений более демократичный и предоставляет оппозиции широкие возможности», - сказал депутат.
По словам Г.Минасяна, с точки зрения наличия механизмов предлагаемая Конституция более сбалансированная, чем действующая.
Резюмируя, депутат заявил, что, по сути, впервые на конституционном уровне говорится о репатриации, что очень важное обстоятельство.