7 օր առաջնագծում. Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 5600 կրակոց
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունվարի 31-ից փետրվարի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից,  ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից, ինչպես նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանքից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 5600 կրակոց: Այս մասին հայտնում են ՊԲ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը, շարունակելով վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը, պատասխան քայլերի դիմում են միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

ВС Азербайджана произвели в направлении армянских позиций порядка 5600 выстрелов
В период с 31 января по 6 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник произвел в направлении армянских позиций порядка 5600 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра, 60-и и 82-миллиметровых минометов, а также гранатометов типа АГС-17 и ракетно-артиллерийской установки типа TR-107. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны НКР, продолжая уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи, прибегают к ответным действиям лишь в случае крайней необходимости.