Պայքար ՄԻՊ պաշտոնի համար. Զ. Փոստանջյանը հանձնեց իր փաստաթղթերը
«Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանն այսօր անհրաժեշտ փաստաթղթերն է ներկայացրել ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ ՀՀ Օմբուդսմենի պաշտոնում առաջադրվելու համար: Այս մասին Aysor.am-ին տեղեկացրեց հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը:
Նա նաև նշեց, որ հանձնաժողովի նիստը տեղի կունենա փետրվարի 12-ին, որի ժամանակ ձայների մեծամասնության սկզբունքով կընտրվի Մարդու իարվունքների պաշտպանի միայն մեկ թեկնածու, որն էլ կառաջադրվի ԱԺ լիագումար նիստում փակ, գաղտնի քվեարկությամբ ընտրության:
Հիշեցնենք, ՄԻ պաշտպանի պաշտոնի համար ՀՀԿ թեկնածուն Արդարադատության փոխնախարար Արման Թաթոյանն է, իսկ ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանն առաջադրել է Նարոկ Ալոյանին:

Постанджян представила документы для регистрации в качестве кандидата на пост омбудсмена
Член фракции «Наследие» Заруи Постанджян представила необходимые документы для регистрации в качестве кандидата на пост омбудсмена. Об этом Aysor.am сообщил председатель постоянной парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам Ованнес Саакян.
По его словам, заседание комиссии состоится 12 февраля, на котором большинство голосов будет избран один кандидат. После этого будет организовано тайное голосование парламента.
За пост омбудсмена борются Арман Татоян, которого поддерживает правящая Республиканская партия, Заруи Постанджян и Нарек Алоян, которого выдвинул депутат Тигран Уриханян.