Նոր տվյալներ՝ ավտոբուսի պայթյունից տուժած քաղաքացիների առողջական վիճակի մասին
Ավտոբուսի պայթյունի հետևանքով  տուժած 14 և 15 տարեկան պատանիների առողջական վիճակը շարունակում է մնալ  կայուն ծանր:
ԱՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի մանկական վերակենդանացման և ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքի ղեկավար Աննա Չոբանյանն ասել ՝  պարբերաբար   նեղ մասնագետների հետ  համատեղ քննարկվում է երեխաների բուժման հետագա ընթացքը, կատարվում է առողջական վիճակի գնահատում: Տղաներն այս փուլում ստանում են բազմապրոֆիլային բուժում:
Վերարտադրողական առողջության, պերինատոլոգիայի, մանկաբարձության և գինեկոլոգիայի հանրապետական ինստիտուտում բուժումը  շարունակում է վթարից տուժած 37-ամյա հղի կինը:  Մանկաբարձագինոկոլոգիական տեսանկյունից`  նրա առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար: Հղին ունի ցավեր կրծքավանդակի շրջանում` պայմանավորված  սալջարդերով:   Պարբերաբար կազմակերպվում են նեղ մասնագիտական խորհրդատվություններ: ՀՀ ԱՆ գլխավոր մանկաբարձ-գինեկոլոգ Ռազմիկ Աբրահամյանի փոխանցմամբ` կնոջ և  պտղի կյանքին  այս պահին վտանգ չի սպառնում:
«Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում բուժվում է պայթյունից տուժած 3 քաղաքացի: Նրանցից երկուսը գտնվում են քիթ-կոկորդ-ականջաբանության, մեկը` նյարդավիրաբուժության բաժանմունքներում, բոլորի վիճակը  բժիշկները գնահատում են բավարար:

Минздрав Армении: Состояние здоровья двух подростков продолжает оставаться стабильно тяжелым
Состояние здоровья находящихся в медицинском центре «Сурб Аствацамайр» двух подростков 14 и 15 лет, пострадавших 25 апреля в результате взрыва в пассажирском автобусе, продолжает оставаться стабильно тяжелым.
Как передает пресс-служба министерства здравоохранения Армении, дальнейший ход лечения подростков периодически обсуждается с узкоспециализированными врачами, проводится оценка состояния здоровья. Мальчики получают на данном этапе многопрофильное лечение, сообщила руководитель отделения реанимации и интенсивной терапии медицинского детского центра «Сурб Аствацамайр» Анна Чобанян.
Одна из пострадавших – 37-летняя беременная пассажирка – продолжает лечение в Республиканском институте репродуктивного здоровья, перинатологии, акушерства и гинекологи. У беременной наблюдаются боли в области грудной клетки. Периодически проводятся консилиумы с узкоспециализированными врачами. Как сообщил главный акушер-гинеколог Минздрава Армении Размик Абраамян, непосредственной угрозы для жизни матери и плода нет.
В различных отделениях Республиканского медицинского центра «Армения» продолжают лечение трое пострадавших в результате взрыва в автобусе. Их состояние оценивается как удовлетворительное.