Շարմազանով. Ալիևը կրկնօրինակում է Հիտլերին և Գեբելսին, միջազգային հանրությունը պետք է խոսի
Միջազգային հանրությունը պետք է արձագանքի ազգությամբ եզդի զինծառայող Քյարամ Սլոյանին գլխատած ստահակի պարգևատրմանն Ադրբեջանում, Aysor.am-ի թղթակցին ասաց Էդուարդ Շարմազանովը:
Նրա խոսքով, ինքն ու գործընկերները պատրաստ են տեղի ունեցածը ներկայացնել նաև միջազգային ատյաններում.
«Ինձ համար զարմանալի չէ, որ Ալիևը կարող է պարգևատրել այս կարգի մարդկանց, որովհետև նա արդեն մեկ անգամ բարձր պարգևներով դիմավորել է մարդասպան Ռամիլ Սաֆարովին: Սա է Ադրբեջան պետության էությունն»,- ասաց ԱԺ փոխնախագահը:
Նա ընգծեց, որ միջազգային հանրությունը պետք է հասկանա՝ Իլհամ Ալիևն ու Ռեջեփ Էրդողանը լուրջ սպառնալիք են տարածաշրջանային կայունության ու անվտանգության համար:
«Ալիևը վերածվել է փորքրիկ Գեբելսիկի կամ փոքրիկ Հիտլերիկի: Այդ իմաստով միջազգային հանրությունը պետք է գնահատական տա ու չլռի, ինչպես որ լռում էր 1930-ականներին՝ տեսնելով Հիտլերի քայլերը», - հայտարարեց Է.Շարմազանովը:

Э.Шармазанов: Алиев копирует Гитлера – международное сообщество не должно молчать
Международное сообщество должно отреагировать на награждение преступника, обезглавившего военнослужащего Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики Кярама Слояна – езида по национальности. Об этом заявил корреспонденту Aysor.am вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
По его словам, депутаты парламента Армении и он лично готовы представить произошедшее зверство в международных инстанциях.
«Меня не удивляет, что Алиев может награждать подобных людей, поскольку он уже один раз вручал награду убийце Рамилю Сафарову.
В этом истинная суть государства Азербайджан», - сказал Э.Шармазанов.
Он подчеркнул, что международное сообщество должно понять, что Ильхам Алиев и Реджеп Эрдоган представляют серьезную угрозу для региональной стабильности и безопасности.
«Алиев превратился в маленького Геббельса или маленького Гитлера. В данном контексте международное сообщество должно дать оценку и не молчать, как молчало в 1930-х, наблюдая за действиями Гитлера», - заявил вице-спикер парламента Армении.