Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահների մասնակցությամբ ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել տրանսպորտի և կապի նախարարության ավտոպարկի տարածքում
24/05/2016 12:51
Հայաստանի տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահների մասնակցությամբ ծեծկռտուքը տեղի է ունեցել մայիսի կեսերին նախարարության ավտոպարկի տարածքում, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում տեղեկացրեց աղբյուրը:
«Կալանավորված և ձերբակալված վեց անձանցից միայն չորսն են Գ.Բեգլարյանի թիկնապահները: Ի սկզբանե նրանք ներգրավված չեն եղել կոնֆլիկտում, այլ օգնության են եկել կողմերից մեկի խնդրանքով, այսպես ասած «բազառին իտոգ տալու համար»», - ասաց Aysor.am-ի զրուցակիցը:
Նրա խոսքով, կոնֆլիկտը տեղի է ունեցել մայիսի 16-ին, շարունակվել մայիսի 17-ին:
«Կողմերի միջև հակասություններ են առաջացել ֆինանսական պատճառներով: Նրանցից մեկը առանց մյուսի իմացության բանկային քարտից խոշոր գումար էր կանխիկացրել, ինչն էլ դարձել է վեճի առարկա, այնուհետև ծեծկռտուքի, որին անմիջական մասնակցություն են ունեցել Գ.Բեգլարյանի թիկնապահները», - նշեց Aysor.am-ի աղբյուրը:
Ավելի վաղ ՀՀ Գլխավոր դատախազության հանրային կապերի վարչությունից հայտնել էին, որ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112 հոդվածի 2-րդ մասով:

Избиение с участием телохранителей Гагика Бегларяна произошло на территории автопарка министра транспорта и связи
24/05/2016 14:22
Избиение с участием телохранителей министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна произошло в середине мая на территории автопарка ведомства, сообщил корреспонденту Aysor.am источник.
«Из арестованных и задержанных шести лиц лишь четверо – телохранители Г.Бегларяна. Изначально они не были вовлечены в конфликт, а пришли на помощь по просьбе одной из сторон, так сказать, чтобы "разрулить базар"», - сказал собеседник Aysor.am.
По его словам, конфликт произошел 16 мая и продолжался 17 мая.
«Между сторонами возникли разногласия из-за финансовых вопросов. Один из них, без знания другого, обналичил с банковской карты крупную сумму, что и стало предметом спора, а затем и драки, в которой непосредственно участвовали телохранители Гагика Бегларяна», - отметил источник Aysor.am.
Ранее пресс-служба Генпрокуратуры Армении сообщила, что по делу об избиении бизнесмена Сергея Абовяна возбуждено уголовное дело по ч.2 ст.112 Уголовного кодекса РА.