Գյուղնախարարությունում կոռուպցիա չկա. Սերգո Կարապետյան (Տեսանյութ)
ՀՀ գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանը վստահեցնում է, որ նախարարությունը ծախսերը կրճատել է դեռևս նախորդ տարվանից:
«Այնպես չէ, որ այդ ծախսերը նոր են սկսվել, այնպես չէ, որ մեզ մոտ կոռուպցիա կա: Կարող եք նույնիսկ լրագրողական հետաքննություն անցկացնել և ինքներդ համոզվել», - ԱԺ-ում լրագրողներ հետ զրույցում ասաց նա՝ վստահեցնելով, որ իրենք փորձում են ծախսերը հնարավորինս սեղմ օգտագործել:
Ս.Կարապետյանը վստահեցնում է նաև, որ նախարարությունում գործուղումները ևս խիստ սահմանափակ են:
«Ինքս անձամբ միայն էկոնոմ դասով եմ գնացել գործուղման: Եվ ինձ միշտ ուղեկցել է մեկ հոգի: Կարող եք նույնիսկ դա ստուգել; Ես քանի որ միշտ տնտեսական ոլորտ եմ ղեկավարել, միշտ փորձել եմ տնտեսել, այսօր էլ այդ քաղաքականությունն ենք որդեգրել: Հիմա էլ փորձում ենք մեր ծախսերը հնարավորինս տնտեսել», - ասաց նա:

В сельском хозяйстве коррупции нет – Серго Карапетян (видеоматериал)
Министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян заверяет, что ведомство сократило расходы еще с прошлого года.
«Нельзя сказать, что у нас есть коррупция и что эти расходы только начались. Можете даже провести журналистское расследование и убедиться в этом», - заявил в парламенте журналистам СергоКарапетян. Он отметил, что в министерстве пытаются по мере возможностей сократить расходы.
Серго Карапетян также заверил, что в Минсельхозе, в том числе строго ограничены командировки.
«Сам лично ездил в командировку эконом классом. И меня всегда сопровождал один человек. Вы можете проверить даже это. Поскольку я всегда руководил экономической сферой, всегда стремился сэкономить, и сегодня я придерживаюсь такой же политики. В настоящее время пытаюсь по возможности сократить наши расходы», - сказал он.