Քոքոբելյան. ՊՆ-ում շղթայական ձերբակալությունները փոխկապակցված են
Երևույթը, որ Պաշտպանության նախարարության սպառազինության վարչության պետն է ձերբակալվում, ինքնին փաստ է, որ գործ ենք ունեցել կոռուպցիոն սխեմաների հետ, ասել է Աժ պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը լրագրողների հետ զրույցում:
«Մամուլի հրապարակումներից պարզ է դառնում, որ ՊՆ-ում շղթայական ձերբակալությունները փոխկապակցված են: Երևույթը, որ այսօր մեր ՊՆ-ում սպառազինության վարչության պետն է ձերբակալվում, ինքնին փաստ է, որ գործ ենք ունեցել կոռուպցիոն սխեմաների հետ: Եթե ձերբակալության հրապարակման մեջ նշված է պաշտոնը ու որ հոդվածով է, ամեն ինչ  պարզ է»,-ասաց նա:
Պատգամավորն ասաց, որ նույնիսկ սպառազինության պակասի պայմաններում հայ զինվորը կարողացել է դիմակայել հակառակորդին:
«Այս պարագայում խոսել սպառազինության հարթությունում կոռուպցիայի մասին, կարծում եմ, բոլորիս համար  ամենավատ երևույթն է»,- ասաց նա:

Хачатур Кокобелян: Задержания в министерстве обороны взаимосвязаны
Факт задержания начальника управления вооружения ВС Армении свидетельствует о наличии коррупционных схем в Минобороны, заявил сегодня в беседе с журналистами член постоянной комиссии парламента Армении по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, председатель партии «Свободные демократы» Хачатур Кокобелян.
«Из публикаций СМИ становится ясно, что задержания в рамках разных уголовных дел в Минобороны взаимосвязаны. Такое явление как задержание начальника управления вооружения Минобороны – факт, свидетельствующий о том, что мы имеем дело с коррупционными схемами. Если в сообщении о задержании отмечается должность и статья обвинения, все ясно», - сказал Кокобелян.
Депутат отметил, что армянские военнослужащие смогли противостоять противнику даже в условиях нехватки вооружений. «В таких условиях говорить о коррупции в сфере вооружений, на мой взгляд, самое худшее для нас», - заявил он.
При этом депутат затруднился ответить на вопрос о том, являются ли эти задержания началом борьбы с коррупцией или нет.