Մերկելն ու Օլանդը դատապարտել են Ստամբուլի ահաբեկչությունը
Եվրոպացի առաջնորդները, որոնք երեքշաբթի հանդիպել են Բրյուսելում, ցավակցություն են հայտնել Թուրքիային ՝ Ստամբուլի օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետ կապված, որը խլել է 36 մարդու կյանք, հայտնում է «РИА Новости»-ն:
«Թուրք ժողովրդին ցանկանում եմ ասել, որ ահաբեկչության դեմ պայքարում, մենք իր հետ միասնական ենք », —  հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը:
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն էլ հայտնել է իր համերաշխությունը. «Մենք պետք է գործենք, և հենց դա էլ մենք հիմա անում ենք Եվրոպայում և Ֆրանսիայում: Մենք պետք է նաև ապագայում համակարգենք մեր համապատասխան ծառայություններին և բազմապատկենք ահաբեկչության դեմ պայքարին ուղղված ձեռնարկվող միջոցառումները»:

Меркель и Олланд осудили теракты в Стамбуле
Европейские лидеры, которые встречались во вторник в Брюсселе, выразили сочувствие Турции в связи с нападением на аэропорт Стамбула, жертвами которого стали 36 человек, передает РИА Новости.
"Я хочу сказать всему турецкому народу, что в борьбе с террором мы с ним едины", — заявила канцлер Германии Ангела Меркель.
Солидарность выразил и французский президент Франсуа Олланд: "Мы должны действовать, именно это мы делаем сейчас в Европе и во Франции. Мы должны и в дальнейшем координировать действия наших соответствующих служб и умножать предпринимаемые меры по борьбе с терроризмом".