Հայաստանում է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի պատվիրակությանը
Հունիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի 160-րդ Ուելսյան հետևակային բրիգադի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մարտին Գամբլի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են համագործակցության խորացման և նոր ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորությունները:
160-րդ Ուելսյան բրիգադը ՀՀ պաշտպանության նախարարության գործընկերն է և արդեն երկու տարի է ՀՀ զինված ուժերի հետ համագործակցություն և փորձի փոխանակում է իրականացնում մի շարք ոլորտներում:
Բրիտանական պատվիրակությունն այցելել է նաև Հայաստան-Կանզաս «Նահանգային գործընկերություն» ծրագրի և ՀՀ զինված ուժերում արհեստավարժ սերժանտական համակարգի զարգացման շրջանակում կրտսեր հրամանատարական կազմի վերապատրաստմանն ուղղված փուլային դասընթացի անցկացման վայր:

В Армении находится делегация ВС Великобритании
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян провел встречу с делегацией, возглавляемой командиром 160-й пехотной бригады ВС Соединенного Королевства, бригадным генералом Мартином Гэмблом.
Как сообщает пресс-служба Минобороны, в ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся углубления сотрудничества, и возможности взаимодействия в новых сферах.
Отмечается также, что 160-я бригада Уэльса – партнер министерства обороны Армении и уже 2 года сотрудничает с ВС Армении, обмениваясь опытом в ряде сфер.
Британская делегация также побывала на курсах переподготовки для младшего  командного состава в рамках программы партнерства Армении со штатом Канзас и развития сержантской системы в Вооруженных силах.