Ջոն Քերին հուլիսի 6-ին կայցելի Վրաստան
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին հուլիսի 6-ին կայցելի Վրաստան, հայտնում է «РИАНовости»-ին՝ հղում անելով վրացական կառավարության մամուլի ծառայությանը:
Ավելի վաղ «Ռուստավի-2» հեռուստաալիքը, հղում անելով ԱՄՆ-ում  Վրաստանի դեսպան Արչիլ  Գեգեշիձեին, հայտնել էր, որ Քերին Վրաստանում հանդիպում կանցկացնի վարչապետի և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ: Հաղորդվում է նաև, որ այցի շրջանակում կքննարկվեն  պաշտպանության, անվտանգության և տնտեսական ոլորտներում հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հարցեր:
«Պետքարտուղարն, իրոք, կժամանի Վրաստան հուլիսի 6-ին և կանցկացնի բարձր մակարդակի հանդիպումներ», - հայտնել են մամուլի ծառայությունից:

Госсекретарь США посетит Грузию 6 июля
Госсекретарь США Джон Керри прибудет в Грузию 6 июля, сообщает "РИАНовости" со ссылкой на пресс-службу грузинского правительства.
Ранее, телекомпания "Рустави-2", ссылаясь на грузинского посла в США Арчила Гегешидзе заявила, что Керри прибудет в Грузию и проведет встречи с премьер-министром и другими высокопоставленными чиновниками. Также сообщается, что во время его визита будут рассмотрены вопросы углубления сотрудничества в сфере обороны, безопасности и экономики.
"Госсекретарь действительно прибудет в Грузию 6 июля и проведет встречи высокого уровня", - заявили в пресс-службе.