Նիցցայի ահաբեկչության գործով կասկածյալներին մեղադրանքներ են առաջադրվել
Ֆրանսիայում մեղադրանք են առաջադրել հինգ քաղաքացիների, որոնց կասկածում են Նիցցայում տեղի ունեցած ահաբեկչությանը մասնակցություն ունենալու համար, որի հետևանքով զոհվել են տասնյակ մարդիկ, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Դատարանի առջև կանգնել են 22-ից 40 տարեկան 4 տղամարդ և մեկ կին: Նրանցից երեքը մեղադրվում են ահաբեկչության նպատակով մի խումբ անձանց սպանության, երկուսը՝ ահաբեկչության հետ կապված զենքի շրջանառության օրենսդրությունը խախտելու համար:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր դատախազ Ֆրանսուա Մոլինն՝ ահաբեկչություն իրականացնողը դրան նախապատրաստվել է մի քանի ամիս և ունեցել է համախոհներ:

Подозреваемым в причастности к теракту в Ницце предъявили обвинения
Во Франции предъявили обвинения пятерым гражданам, которых подозревают в причастности к террористической атаке в Ницце, где погибли десятки людей, сообщает русская служба BBC.
Перед судом предстали четверо мужчин и одна женщина в возрасте от 22 до 40 лет. Трое обвиняются в убийстве группы лиц с террористическими целями, двое — в нарушении законодательства в сфере оборота оружия в связи с терроризмом.
Как ранее рассказал прокурор Франсуа Молин, исполнитель теракта готовился к нему в течение нескольких месяцев, и у него были сообщники.