ՊՊԾ գնդից ազատ է արձակվել երկու պատանդ ոստիկան
Aysor.am-ի տեղեկություններով՝ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամները գրաված Էրեբունու ՊՊԾ գնդից ազատ են արձակել երկու երիտասարդ ոստիկանի:
Մեր տեղեկություններով՝ ավելի ուշ ազատ կարձակվեն նաև Ոստիկանության պետի տեղակալ, գեներալ Վարդան Եղիազարյանը և Երևանի փոխոստիկանապետ, գնդապետ Վալերի Օսիպյանը:
Նշենք, որ ավելի վաղ «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամուլի խոսնակ Վարուժան Ավետիսյանը ԳԱԼԱ-ին փոխանցել էր, որ Արցախի հերոս Վիտալի Բալասանյանի միջնորդությամբ հանդիպում է տեղի ունեցել ԱԱԾ տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի հետ և որոշում կայացվել ազատ արձակել պատանդներին՝ պայմանով, որ ստեղծվելու է մամուլի կետ:

Вооруженная группировка в Ереване освободила еще двух заложников – полицейских
По сведениям Aysor.am, члены вооруженной группировки «Сасна црер» освободили двух заложников-полицейских, удерживаемых в захваченном патрульно-постовом полку полиции района Эребуни в Ереване.
По нашим данным, в скором времени будут освобождены также замначальника полиции Армении Вардан Егиазарян и замначальника полиции Еревана Валерий Осипян.
Отметим, что ранее член вооруженной группировки Варужан Аветися сообщил журналистам сайта «Гала», что состоялась встреча с директором СНБ Георгием Кутояном и Героем Арцаха Виталием Баласаняном, в результате чего достигнута договоренность об освобождении оставшихся заложников после создания на территории пресс-пункта.