Իրավապահները խիստ հսկողության տակ են պահում հեռուստաաշտարակը. «Ժողովուրդ»
Ինչպես գիտենք՝ հունիսի 22-ին ձերբակալվեց, իսկ ավելի ուշ կալանավորվեց «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը։ Ըստ պաշտոնական հաղորդագրության՝ վերջինիս կալանավորել են  մի խումբ անձանց հետ զինված խմբավորումներ կազմավորելու  միջոցով, զենքի գործադրմամբ շենքեր, շինություններ, հաղորդակցության և կապի միջոցներ, այդ թվում՝ Երևանի հեռուստաաշտարակը  զավթելու մտադրություն ունենալու մեջ։
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկացմամբ՝ մինչև Սեֆիլյանի ձերբակալությունը իրավապահները Երևանի հեռուստաաշտարակի նկատմամբ խիստ հսկողություն էին  սահմանել։ Սակայն Սեֆիլյանի և մոտ մեկ  տասնյակ  այլ անձանց  ձերբակալությունից հետո հեռուստաաշտարակի հսկողությունը  վերադարձել էր սովորական ռեժիմի։ Սակայն հուլիսի 17-ին «Սասնա ծռեր» խմբավորման կողմից ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրավելուց հետո իրավապահները կրկին Երևանի հեռուստաաշտարակի տարածքում խիստ հսկողություն են սահմանել։

«Жоховурд»: Ереванская телебашня находится под усиленным контролем правоохранителей
Газета «Жоховурд» пишет, что 22 июня был задержан, а позднее заключен под стражу член «Учредительного парламента» Жирайр Сефилян.
Согласно официальному сообщению, Жирайр Сефилян обвиняется в том, что вместе с группой лиц планировал вооруженные нападения с целью захвата зданий, строений, средств связи и коммуникаций, в том числе телебашни в Ереване с применением оружия.
По сведениям издания, до задержания Жирайа Сефиляна правоохранители установили строгий контроль над Ереванской телебашней. Однако после ареста Сефиляна и около десятка других лиц режим контроля телебашни изменился, став обычным.
После захвата вооруженной группой «Сасна црер» 17 июля полка ППС полиции Армении правоохранители опять установили на территории Ереванской телебашни усиленный режим контроля, пишет газета.