ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը ընդունեց Արցախի դպրոցականներին
Հուլիսի 29-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Պապիկյանն ընդունեց Արցախի Նոր Մարաղա գյուղից Երևան ժամանած դպրոցականներին և ուսուցիչներին, հայտնում են ԱԳՆ-ից:
Հանդիպմանը ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրեց Հայաստանի ԱԳՆ գործառույթները և գործունեությունը, արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունները և առաջնայնությունները:
Արմեն Պապիկյանը պատասխանեց դպրոցականներին հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերի, որոնք հիմնականում վերաբերում էին ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին և կարգավորման հեռանկարներին:

В МИД Армении приняли школьников и учителей из Карабаха
29 июля заместитель министра иностранных дел Армении Армен Папикян принял прибывших в Ереван из карабахского села Нор Марага (Новая Марага) школьников и учителей.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи заместитель министра иностранных дел представил функции и деятельность МИД, основные внешнеполитические направления и приоритеты Армении.
Армен Папикян ответил на интересующие школьников многочисленные вопросы, в основном, относительно последних развитий вокруг урегулирования карабахской проблемы и перспектив урегулирования.