Ռուսական Life հեռուստաընկերության օպերատորը վիրավորվել է Երևանում
Ռուսական Life հեռուստաընկերության օպերատորը վիրավորվել է Երևանում բողոքի ակցիայի ժամանակ, տեղեկացնում է հեռուստաընկերության կայքը:
«Հայաստանի մայրաքաղաքի կենտրոնում ոստիկանության ու ցուցարարների միջև բախումների հետևանքով մի քանի մարդ բեկորային վնասվածքներ է ստացել: Նրանց թվում է նաև Life-ի օպերատորն, որը նկարահանումներ էր կատարում: Նա ունի ուժեղ արնահոսություն: Օպերատորին արդեն ցույց են տվել առաջին բուժօգնություն, նա տեղափոխվել է հիվանդանոց»,- ասված է հեռուստաընկերության կայքում:
Ավելի վաղ ոստիկանությունը նախազգուշացրել էր ցուցարարներին, որ պաշարված ՊՊԾ գնդի մերձակայքում հավաք անցկացնելն արգելված է, որից հետո գործի են դրվել հատուկ ոստիկանական միջոցներ ու մի խումբ ցուցարարներ բերման են ենթարկվել:

Оператор Life ранен при разгоне акции протеста в Ереване
Оператор российского телеканала Life ранен при разгоне участников акции протеста в столице Армении, сообщается на сайте телеканала.
"В центре столицы Армении в результате столкновения полиции с митингующими несколько человек получили осколочные ранения. Среди них и оператор "Лайфа", который снимал происходящее. У него началось сильное кровотечение. Ему оказана первая помощь, он направлен в больницу", - говорится на сайте телеканала.
Ранее полиция предупредила собравшихся, что митинг в районе захваченного здания полка патрульно-постовой службы полиции запрещен, после чего запустила свето-шумовые шашки и начала задержания. Оттеснив участников акции протеста, полицейские вернулись на место оцепления.