Ղարաբաղի գազալցակայաններում 1 խմ գազի սակագինը 350-370 դրամ է
Ղարաբաղի գազալցակայաններում աստղաբաշխական գներ են։ Եթե Հայաստանի գազալցակայաններում 1 խմ գազի սակագինը տատանվում է 170-200 դրամի միջակայքում, ապա Ղարաբաղում գործում է 350-370 դրամ սակագինը։ Այս մասին գրել է «Հրապարակը»:
«Խնդրի մասին տարիներ շարունակ բարձրաձայնում են Արցախի խորհրդարանի ընդդիմադիր պատգամավորները, սակայն այն որևէ կերպ լուծում չի գտնում։ ԼՂՀ գազալցակայանները նույն գնով են գազը գնում «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությունից, սակայն, Արցախի վարորդների վկայությամբ, վաճառվում է ավելի թանկ և անորակ գազ: Երկու տարի առաջ Արցախի կառավարությունը նույնիսկ հանձնաժողով ստեղծեց՝ քննելու և հասկանալու խնդրի էությունը, սակայն այդպես էլ որևէ բան չփոխվեց»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: На газозаправочных станциях в Карабахе 1 куб.м газа продается за 350-370 драмов
На газозаправочных станциях в Карабахе заоблачные цены. Если на газозаправочных станциях в Армении цена на 1 куб.м газа колеблется в пределах 170-200 драмов, то в Карабахе действует тариф 350-370 драмов, пишет газета «Грапарак»
«Об этой проблеме на протяжении нескольких лет говорили оппозиционные депутаты парламента Арцаха, однако она так и не решается. Газозаправочные станции в НКР приобретают газ у компании "Газпром Армения" по той же цене, но, как утверждают водители в Арцахе, продается более дорогой и некачественный газ. Два года назад правительство НКР создало даже комиссию, чтобы изучить и понять суть проблемы, однако так ничего не изменилось», - отмечает издание.