ՄԱԿ. Լիբիայում 2,4 մլն մարդու մարդասիրական օգնություն է անհրաժեշտ
Լիբիայում 2,4 մլն մարդու մարդասիրական օգնություն է անհրաժեշտ, միջազգային հանրությունը պետք է ուշադրություն դարձնի երկրում մարդասիրական իրավիճակին: Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, այդ մասին հայտարարել է ՄԱԿ-ի հատուկ ներկայացուցիչ Մարտին Քոբլերը:
Լիբիացիներին և այլ երկրներից ներգաղթյալներին դեղորայք է հարկավոր, նրանք տառապում են վատ բժշկությունից, նշված է օգոստոսի 19-ին նշվող Մարդասիրական օգնության համաշխարհային օրվա առիթով Քոբլերի հղած ուղերձում:
«Մենք բոլորս՝ լիբիացիները և միջազգային ոլորտում մեր գործընկերները, պետք է կենտրոնանանք երկրում աճող մարդասիրական պահանջների վրա և կրկնապատկենք մարդկանց տառապանքների թեթևացման ուղղությամբ մեր ջանքերը»,- նշել է հատուկ ներկայացուցիչը:

ООН: в Ливии гуманитарная помощь требуется 2,4 миллиона
Гуманитарная помощь требуется 2,4 миллиона человек в Ливии, международное сообщество должно обратить внимание на гуманитарную ситуацию в стране. Как сообщает РИА Новости об этом  заявил спецпосланник ООН по Ливии Мартин Коблер.
Ливийцам и мигрантам из других стран не хватает лекарств, вакцин, они страдают от плохой медицины, отмечается в обращении Коблера по случаю Всемирного дня гуманитарной помощи 19 августа.
«Все мы — ливийцы и наши партнеры на международной арене — должны сосредоточиться на растущих гуманитарных потребностях страны и удвоить наши усилия по облегчению страданий людей,»— отметил спецпосланник.