Դեռևս հայտնի չէ, թե որտեղ է պատիժը կրելու ցմահ ազատազրկման դատապարտված Վալերի Պերմյակովը
Դեռևս հայտնի չէ, թե որտեղ է պատիժը կրելու Ավետիսյանների 7-հոգանոց ընտանիքի սպանության համար ցմահ ազատազրկման դատապարտված Վալերի Պերմյակովը:
Դատական գործընթացի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում  Գյումրու ռուսական 102-րդ բազայի զինծառայող Վալերի Պերմյակովի փաստաբան Էդուարդ Աղաջանյանն ասաց,  որ դեռ պարզ չէ, թե իր պաշտպանյալը որտեղ է կրելու պատիժը:
«Այդ հարցին իր ելույթում պետք է անդրադառնար դատախազը: Նա դա չի արել՝ ենթադրելով, որ դատարանը հարցը կպարզաբանի վճիռը կայացնելիս: Դատարանը նույնպես շրջանցեց այդ հարցը: Այս պահին պաշտպանող կողմի համար նույնպես անհասկանալի է, թե որտեղ է պատիժը կրելու Պերմյակովը»,- հայտնեց է.Աղաջանյանը:

Адвокат пока не знает, где будет отбывать пожизненный срок Валерий Пермяков
При оглашении приговора по делу об убийстве семьи Аветисянов в суде общей юрисдикции Ширакской области место отбывания наказания Валерием Пермяковым не указывалось. Об этом заявил в беседе с журналистами после заседания суда адвокат бывшего военнослужащего 102-й РВБ Валерия Пермякова Эдуард Агаджанян.
По словам адвоката, место отбывания наказания должно было быть указано в приговоре, однако судья не коснулся этого вопроса. «Прокурор также не обратился к этому вопросу. Для защиты также непонятно, где будет отбывать наказание Валерий Пермяков», - сказал Агаджанян.
Суд общей юрисдикции Ширакской области Армении на заседании во вторник, 23 августа, приговорил Валерия Пермякова к пожизненному заключению. Суд признал Пермякова виновным по всем пунктам предъявленного обвинения: в массовом убийстве, разбойном нападении и попытке незаконного пересечения границы.