Քլինթոնը ժողովրդականությամբ շարունակում է գերազանցել Թրամփին
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը ժողովրդականությամբ շարունակում Է գերազանցել Հանրապետական կուսակցությունից իր հիմնական մրցակցին՝ Դոնալդ Թրամփին, տարբերությունը պահպանվում Է ութ տոկոսային կետի նշագծին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով առցանց հարցման տվյալներին, որն անցկացվել Է NBC News հեռուստաալիքի կողմից:
Նոր տվյալների համաձայն՝ հարցման մասնակիցների 50 տոկոսը Քլինթոնի օգտին կքվեարկեր, «եթե ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններն անցկացվեին այսօր», Թրամփի օգտին իր ձայնը կտար ընտրողների 42 տոկոսը: Ընտրողների նախապատվությունների նույն այս տարբերությունը ցույց Է տվել այն հարցումը, որն անցկացրել են Reuters գործակալությունը և Ipsos ընկերությունը, դրա արդյունքները հրապարակվել էին ուրբաթ:

Клинтон продолжает опережать Трампа по популярности
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон продолжает опережать по популярности своего основного соперника – республиканца Дональда Трампа, отрыв сохраняется на уровне 8 процентных пунктов. Как сообщает РИА Новости, об этом свидетельствуют данные онлайн-опроса, проведенного телеканалом NBC News.
Согласно новым данным, 50% респондентов проголосовали бы за Клинтон, "если бы выборы президента США состоялись сегодня", за Трампа свой голос отдали бы 42% избирателей. Такую же разницу в предпочтениях избирателей – 8 процентных пунктов – продемонстрировал опрос, проведенный агентством Рейтер и компанией Ipsos, результаты которого были обнародованы в пятницу.