Գերթանկ թռչելու սովորությամբ գործընկեր նախարարներից հետ չի մնում նաև Հրանուշ Հակոբյանը
Բիզնես դասի ավիատոմսով կամ գերթանկ ու հարմարավետ թռչելու սովորությամբ գործընկեր նախարարներից ետ չի մնում սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը։ Երևան-Բեյրութ-Դուբայ– Երևան չվերթի բիզնես դասի ավիատոմսը նա գնել է 1 մլն 296 հազար դրամով։ Այդ մասին գրել է «Հայկական ժամանակը»:
Թերթը, հղում անելով կառավարության կայքին, գրել է, որ 2700 դոլարով սույն տոմսը տիկին Հակոբյանը պետբյուջեի հաշվին գնել է «Ավիատուր» ընկերությունից։ Հիշեցնենք, որ մինչև վերջերս այդ նախարարությունը տեղակայված էր «Էրեբունի պլազա» հյուրանոցում և տարածքի վարձակալության համար բյուջեից ահռելի գումարներ էր վճարում։
Այդպիսով՝ արտգործնախարարության մի բաժնի հիմքի վրա ստեղծված այդ նախարարությունը Անվտանգության խորհրդի նման ոչ միայն չի արդարացնում իր գործունեությամբ, այլև հիմնականում Հրանուշ Հակոբյանի ազգականներով լցված աշխատակազմով թանկ է նստում պետության վրա»։

«Айкакан жаманак»:  Грануш Акопян не уступает коллегам в привычке лететь бизнес классом
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что министр диаспоры Армении Грануш Акопян не отстает от своих коллег-министров в привычке летать сверхдорогими авиабилетами бизнес класса с комфортом.  Авиабилет Ереван – Бейрут – Дубай – Ереван бизнес класса она приобрела за 1 млн. 296 тысяч драмов.
Издание со ссылкой на сайт правительства отмечает, что этот билет Грануш Акопян купила за счет средств госбюджета в компании «Авиатар».
«Напомним, что до недавнего времени министерство диаспоры находилось в гостинице "Эребуни плаза" и платило за аренду территории огромные суммы из госбюджета.
Таким образом, созданное на основе одного из отделов МИД это ведомство, как и Совет безопасности не только не оправдывает свое существование, но и слишком дорого обходится государству», - пишет газета.