Արայիկ Պապիկյանը տեղյակ չէ, թե ինչու են գործընկերներն իր դեմ տրամադրվել
«Սասնա ծռեր» խմբավորման անդամ Հովհաննես Հարությունյանի փաստաբաններ Հայարփի Սարգսյանն ու Արա Ղարագյոզյանը բողոք են ներկայացրել փաստաբան Արայիկ Պապիկյանի դեմ: Արայիկ Պապիկյանը, սակայն, տեղյակ չէ, թե ինչու են գործընկերներն իր դեմ բողոք ներկայացրել Փաստաբանների պալատ:
«Անկեղծորեն տեղյակ չեմ, թե ինչու են իմ դեմ տրամադրվել, փաստաբանների պալատից էլ դեռ որևէ տեղեկություն չունեմ այս ամենի վերաբերյալ», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արայիկ Պապիկյանը:
«Երևի իրենց զանգեք, իրենք ինչ-որ բան կունենան ասելու», - նշեց փաստաբանը:
Հայարփի Սարգսյանը, հիշեցնենք, հայտարարել էր, թե Արայիկ Պապիկյանը Հովհաննես Հարությունյանի և Աշոտ Պետրոսյանի մոտ  զրպարտել է իրեն, նշել է, որ, իբր, իշխանության կողմից է ուղարկված և նրանց կողմից է ֆինանսավորվում:
«Ես չեմ ուզում իր խոսքերը մեկնաբանել, թող ինքը պարզաբանի այն, ինչ ասում է», - ասաց Ա. Պապիկյանը:
Թե ինչու Հովհաննես Հարությունյանը հրաժարվեց իր պաշտպանությունից, փաստաբանը նշեց, որ դա իրենց երկուսի առանձնազրույցն է եղել, ու մանրամասներ չի պատրաստվում հրապարակել:

Араик Папикян не знает, почему коллеги настроились против него
Адвокаты члена группы «Сасна црер» Ованнеса Арутюняна Айарпи Саркисян и Ара Карагезян представили жалобу против адвоката Араика Папикяна. Араик Папикян, однако, не знает, почему коллеги подали против него жалобу в Палату адвокатов Армении.
«Я, честно говоря, не знаю, почему они настроились против меня, а из Палаты адвокатов пока какой-либо информации об этом нет», - сказал в беседе с корреспондентом Aysor.am Араик Папикян.
«Лучше позвоните им, наверное, им есть что сказать», - отметил адвокат.
Напомним, Айарпи Саркисян заявила, что Араик Папикян в присутствии Ованнеса Арутюняна и Ашота Петросяна оклеветал ее, заявив, что она якобы послана властями и финансируется ими.
«Не хочу комментировать ее слова, пусть сама объясняет то, что сказала», - заявил Араик Папикян.
На вопрос о том, почему Ованнес Арутюнян отказался от его адвокатских услуг, Араик Папикян отметил, что между ними состоялась беседа тет-а-тет, и представлять ее подробности он не собирается.