Իտալական Մարկեում հրաժեշտ են տալիս երկրաշարժի զոհերին
Իտալիայի կենտրոնական հատվածում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի հրաժեշտի արարողությունը տեղի է ունենում շաբաթ Մարկե մարզում, որտեղ 49 մարդ է զոհվել Արկաուտա-դել-Տրոնտո և Պեսկարա-դել-Տրոնտո ոչ մեծ քաղաքներում, հայտնում է РИА Новости-ն:
Տարերային աղետի հետևանքով 2500 հազար մարդ զրկվել է տանիքից, 388-ը վիրավորվել է և գտնվում է հիվանդանոցներում: Երկրաշարժի հետևանքով, վերջին տվյալներով, զոհվել է 290 մարդ:
Մարկե մարզում զոհերի հրաժեշտի սգո արարողությունը տեղի է ունենում Ասկոլի-Պիչենո քաղաքում՝ Իտալիայի նախագահ Սերջո Մատարելլայի, վարչապետ Մատեո Ռենցիի, Ազգային խորհրդարանի երկու պալատների նախագահներ Պյետրո Գրասոյի և Լաուրա Բոլդրինիի և  բարձրաստիճան այլ անձանց մասնակցությամբ:

В итальянском Марке хоронят жертв землетрясения
Церемония прощания с жертвами разрушительного землетрясения в центральной части Италии проходит в субботу в области Марке, где погибли 49 человек из небольших городов Аркуата-дель-Тронто и Пескара-дель-Тронто, передает РИА Новости.
В результате стихийного бедствия 2,5 тысячи человек лишились крыши над головой, 388 пострадали и находятся в больницах. Погибли при землетрясении, по последним данным, 290 человек.
Траурная церемония прощания с жертвами из области Марке проходит в городе Асколи-Пичено в присутствии президента Италии Серджо Маттарелла, премьер-министр Маттео Ренци, глав обеих палат национального парламента Пьетро Грассо и Лауры Болдрини и других высокопоставленных лиц страны.