Եմենում ահաբեկչության զոհերի թիվը գերազանցել է 60-ը
Եմենի Ադեն քաղաքում մինչև 60 մարդ Է զոհվել ահաբեկչական գործողության հետևանքով, հայտնում է ТАСС-ը հղում անելով է Al Arabiya հեռուստաընկերությանը:
«Ականապատված ավտոմեքենայի պայթեցման հետևանքով, որը վարում էր մահապարտ ահաբեկիչը, Եմենի՝ մեծությամբ երկրորդ քաղաքում՝ Ադենում, զոհվել է մինչև  60 մարդ»,-նշել Է հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով անվտանգության ուժերի աղբյուրների:
Ավելի վաղ նշվում Էր 50 զոհվածների մասին: Անվտանգության ծառայությունների աղբյուրների տվյալներով՝ մահապարտ ահաբեկիչը պայթուցիկ սարքը գործի է դրել Եմենի բանակի մի խումբ զինակոչիկների:

Число жертв теракта в Йемене превысило 60 человек
Число погибших в результате теракта в йеменском городе Адене превысило 60 человек, передает ТАСС со ссылкой на  телекомпанию Al Arabiya.
"В результате взрыва заминированного автомобиля, которым управлял смертник, во втором по величине городе Йемена Адене, погибли, по меньшей мере 60 человек", - передает Al Arabiya со ссылкой на источники в силах безопасности.
Ранее сообщалось об 50 погибших. По данным источников в службах безопасности, террорист-смертник привел в действие взрывное устройство рядом с группой призывников йеменской армии.