Շառլ Ազնավուրը կոչ է անում առաջադրել մերօրյա հերոսների թեկնածությունը «Ավրորա» մրցանակին
Ֆրանսահայ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը տեսաուղերձով կոչ է անում առաջադրել մերօրյա հերոսների թեկնածությունը «Ավրորա» մրցանակին:
«Վստահ եմ ճանաչում եք մարդկանց, ովքեր իրենց կյանքը վտանգի են ենթարկում հանուն ուրիշների, որոնք իրենց կյանքը նվիրաբերում են մարդասիրությանը ծառայելու համար: Առաջադրեք նրանց «Ավրորա» մրցանակի», - հայտնում է շանսոնյեն տեսաուղերձում:
«Ավրորա» մարդասիրական մրցանակի դափնեկրին տրվում է 100,000 ԱՄՆ դոլարի պարգև և նրան ոգեշնչած բարեգործական կազմակերպություններին 1,000,000 ԱՄՆ դոլարի դրամաշնորհի ներկայացնելու հնարավորություն։
Նշենք, որ թեկնածուների առաջադրումները սկսվել է հունիսի 1-ից, կշարունակվի մինչև սեպտեմբերի 9-ը:
«Ավրորա» մրցանակը նպատակ ունի ճանաչման արժանացնելու նրանց, որոնք վտանգի են ենթարկում սեփական կյանքը, առողջությունը, ազատությունը, որպեսզի փրկեն և օգնություն ցուցաբերեն այն մարդկանց, որոնք տառապում են մերօրյա ողբերգությունների, հատկապես՝ մարդածին աղետների ու մարդկայնության դեմ իրականացվող հանցագործությունների հետևանքով։
«Ավրորան» հիմնել են 100 LIVES նախաձեռնության հիմնադիրները: «Ավրորա» մրցանակը շնորհվում է Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների անունից` ի երախտագիտություն նրանց փրկողների: «Ավրորա» համաշխարհային մարդասիրական ամենամյա երկրորդ մրցանակը կշնորհվի 2017 թվականի ապրիլի 24-ին Երևանում։

Шарль Азнавур призывает номинировать на премию Aurora Prize героев наших дней
Всемирно известный французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур призывает номинировать на ежегодную гуманитарную премию Aurora Prize for Awakening Humanity кандидатуры героев наших дней.
«Уверен, вы знаете людей, которые подвергают свою жизнь опасности ради спасения других, которые жертвуют своей жизнью ради служения гуманизму. Выдвигайте их имена на премию Aurora Prize», - отмечается в видеообращении шансонье.
Лауреат Aurora Prize получает грант на сумму в 100 тысяч долларов, а также возможность передать премию размером в 1 миллион долларов благотворительным организациям, вдохновившим его самого на гуманитарную деятельность.
Отметим, что прием номинаций на ежегодную гуманитарную премию Aurora Prize for Awakening Humanity начался с 1 июня и продлится до 9 сентября 2016 года.
Цель премии Aurora Prize – выразить признательность тем, кто внес исключительный вклад в дело спасения человеческих жизней и продвижения гуманитарной деятельности, несмотря на серьезные трудности на своем пути.
Премии Aurora Prize for Awakening Humanity – филантропическая инициатива основателей проекта «100 жизней» Вартана Грегоряна, Нубара Афеяна и Рубена Варданяна. Премия присуждается в знак признательности тем, кто спасал жизни людей во время Геноцида армян более ста лет назад, и увековечить память тех героев.
Церемония вручения второй ежегодной премии Aurora Prize пройдет в столице Армении, Ереване 24 апреля 2017 года.