Միլիարդատեր Ռիբոլովլևը քանդում է Թրամփից գնած տունը
Ֆլորիդա նահանգում գտնվող առանձնատունը, որը ռուս միլիարդատեր Դմիտրի Ռիբոլովլևը 95 մլն դոլարով գնել էր ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփից, կքանդվի, հայտնում է Gazeta.ru-ն հղում անելով The New York Times–ին:
Նշվում է, որ խոսքը Փալմ Բիչի շրջանում գտնվող 2.4 հա տարածքի մասին է: Այն ներառում է 5736 քառ.մետր մակերեսով առանձնատուն, լողավազան, թենիսի կորտեր ու ևս մի շարք կառույցներ:
Սեփականատիրոջ հետագա ծրագրերի մասին չեն հայտնում: Սակայն ըստ պլանավորմաան մասին փաստաթղթերի, սեփականատերը մտադիր է այն երեք մասի բաժանել ու վաճառել:
Թրամփը հողատարածքը գնել էր 2004 թվականին 41 մլն դոլարով, իսկ 2008-ին վաճառել Ռիբոլովևին: Այդ գործարքն ամենախոշորն էր Փալմ Բիչի անշարժ գույքի շուկայում:

СМИ: Миллиардер Рыболовлев сносит купленный у Трампа дом
Поместье в штате Флорида, приобретенное российским миллиардером Дмитрием Рыболовлевым у кандидата в президенты США от Республиканской партии Дональда Трампа за $95 млн, пошло под снос, передает  Gazeta.ru со ссылкой на The New York Times.
Сообщается, что речь идет о территории в 2,4 га в в округе Палм-Бич. Она включает особняк площадью 5736 кв. м, бассейн, теннисный корт и еще ряд построек.
Дальнейшие планы владельца имения не уточняются. Однако, согласно документам о планировании, хозяин собственности намерен разделить его на три части и продать.
Трамп купил поместье в 2004 году за $41 млн, а в 2008 году продал его Рыболовлеву. Эта сделка стала самой крупной на рынке недвижимости в Палм-Бич.