Բելգիայում Աշոտյանի վրա հարձակվողները շարքային կողոպտիչներ են եղել. «Ժողովուրդ»
ՀՀ կրթության և գիտության նախկին նախարար Արմեն Աշոտյանն այս տարվա հունիսի 24-ին հայտարարել էր, որ Բելգիայի Լյուվեն քաղաքում հյուրանոցի մուտքի մոտ հարձակման է ենթարկվել։
Հայաստան վերադառնալուց հետո մասնավոր զրույցներում և հատկապես ներկուսակցական շփումների ժամանակ նրա մտերիմները տեղի ունեցածին քաղաքական աստառ էին տալիս:
Սակայն «Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ Բելգիայի ոստիկանությունը վերջերս բացահայտել է Աշոտյանի վրա իրականացված հարձակման կատարողներին, որոնք, ինչպես պարզվել է, շարքային կողոպտիչներ են եղել և ցանկացել են նախկին նախարարին թալանել:

«Жоховурд»: Напавшие на Ашотяна в Бельгии – обычные грабители
Бывший министр образования и науки Армении Армен Ашотян 24 июня этого года заявил о том, что в Бельгии, у входа в гостиницу в городе Левен, на него было совершено нападение.
В частных беседах и, особенно, во время внутрипартийных контактов после возвращения в Армению его близкие придавали произошедшему политическую окраску.
Однако как стало известно изданию, недавно полиция Бельгия нашла исполнителей нападения на Ашотяна, которые, как выяснилось, были обычными грабителями и хотели просто ограбить бывшего министра.