Աթամբաևը բուժման նպատակով ժամանել է Մոսկվա
Ղրղըզստանի նախագահ Ալմազբեկ Աթամբաևը, ում մոտ այս շաբաթ խնդիրներ էին ի հայտ եկել՝ կապված սրտի հետ, բուժման նպատակով ժամանել է Մոսկվա, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
«Սեպտեմբերի 23-ին Աթամբաևը ժամանել է Մոսկվայի Կենռտրոնական կլինիկական հիվանդանոց՝ բուժումը շարունակելու նպատակով»,- հայտնել են երկրի ղեկավարի մամուլի ծառայությունից:
Ավելի վաղ նախագահը ստիպված էր եղել չեղարկել ուղևորությունը Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանին՝ դա պատճառաբանելով կրծքավանդակում առկա ցավերից։ Ղրղըզստանի առաջնորդն իրեն վատ էր զգացել սեպտեմբերի 19-ին, Թուրքիայում՝ Բիշքեկից ԱՄՆ ճանապարհին։

Атамбаев прибыл в Москву на лечение
Президент Киргизии Алмазек Атамбаев, у которого на этой неделе были обнаружены проблемы с сердцем, прибыл в Москву на лечение, передает русская служба BBC.
«23 сентября Атамбаев прибыл в Москву, в Центральную клиническую больницу для продолжения лечения», - сообщили в пресс-службе главы государства.
Ранее президент Киргизии был вынужден отменить поездку на сессию Генеральной Ассамблеи ООН в Нью-Йорке, сославшись на боли в груди. Киргизскому лидеру стало плохо 19 сентября в Турции, на пути из Бишкека в США.