Ռուսաստանը, Ֆրանսիան և ԱՄՆ -ն պատրաստ են ընդունել Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հանդիպումը
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրները` Ռուսաստանը, Ֆրանսիան, ԱՄՆ-ն, պատրաստ են ընդունել Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների կամ ԱԳ նախարարների հանդիպումը: Այս մասին ասվում է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների հայտարարությունում:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ դեսպաններ Իգոր Պոպովը (ՌԴ), Պիեռ Անդրյոն (Ֆրանսիա), Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի շրջանակում առանձին հանդիպումներ են ունեցել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել է ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորումը:
Հանդիպումների ընթացքում մենք առանձնակի ուշադրություն ենք հատկացրել Վիեննայի և Սանկտ Պետերբուրգի գագաթաժողովների ժամանակ ձեռք բերված համաձայնությունների իրականացմանը: Մասնավորապես, քննարկվել են մթնոլորտի ստեղծմանն ուղղված քայլեր՝ բանակցություններում առաջընթացի հասնելու համար, որոնք կարող են հանգեցնել լուծման հասնելուն:
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել այն առաջարկությունների առիթով, որոնք կարող են կողմերը քննարկել», - ասված է հայտարարությունում::

Россия, США и Франция готовы принять встречу по Карабаху
Страны-сопредседатели МГ ОБСЕ- Россия,США  Франция, готовы принять встречу президентов или глав МИД Армении и Азербайджана. Об этом говорится в заявлении сопредседателей МГ ОБСЕ.
«Сопредседатели МГ ОБСЕ, послы Игорь Попов (РФ), Джеймс Уорлик (США), Пьер Андрю (Франция) и личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспшик провели отдельные встречи с главами МИД Армении и Азербайджана на полях Генассамблеи ООН в Нью-Йорке. В ходе встречи  обсуждалось карабахское урегулирование.
В ходе встреч мы уделили особое внимание реализации договоренностей, достигнутых в ходе саммитов в Вене и Санкт-Петербурге. В частности, обсуждались шаги по созданию атмосферы для продвижения переговоров, которые могут привести к достижению решения.