Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է երկրի տնտեսությունում ներդրումներ կատարելու «AVIC International»-ի նախաձեռնությունը
23/09/2016 15:46
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր ընդունել է չինական «AVIC International» միջազգային կորպորացիայի նախագահ Լիու Ջունի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և նշել, որ ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է փոխշահավետ համագործակցության:
Շնորհավորելով Կարեն Կարապետյանին ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ Լիու Ջունը նշել է, որ «AVIC International»-ը հետաքրքրված է Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հարցում և ներկայացրել է կորպորացիայի գործունեության ուղղությունները:
Զրուցակիցները քննարկել են մի շարք, այդ թվում՝ տրանսպորտի, էներգետիկայի, ավիացիայի, գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության և համատեղ ծրագրերի հեռանկարները:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է մեր երկրի տնտեսությունում ներդրումներ կատարելու «AVIC International»-ի նախաձեռնությունը և ՀՀ կառավարության անունից համագործակցությանն օժանդակելու պատրաստակամություն հայտնել:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչություններին՝ ըստ ոլորտների համատեղ ավելի առարկայական քննարկել հնարավոր ներդրումային ծրագրերը:

Премьер Карапетян приветствовал инициативу корпорации «AVIC International» по осуществлению инвестиций в Армении
23/09/2016 16:58
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял сегодня делегацию во главе с президентом китайской международной корпорации «AVIC International» Лиу Джуном.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер-министр приветствовал визит делегации в Армению и отметил, что правительство готово к взаимовыгодному сотрудничеству.
Поздравив Карена Карапетяна со вступлением в должность премьера, Лиу Джун отметил, что «AVIC International» заинтересована в реализации инвестиционных программ в Армении и представил направления деятельности корпорации.
Собеседники обсудили перспективы сотрудничества и совместных программ в ряде сфер, в том числе транспорта, энергетики, авиации и сельского хозяйства.
Премьер Карапетян приветствовал инициативу корпорации «AVIC International» по осуществлению инвестиций в экономику Армении и от имени правительства выразил готовность содействовать сотрудничеству.
Премьер поручил соответствующим ведомствам более предметно обсудить возможные инвестиционные программы по отраслям.