Ստեփանակերտը տարեցտարի ավելի բարեկարգ է դառնում. Տարոն Մարգարյանը քաղաքի օրվա առիթով շնորհավորել է Արցախի գործընկերոջը
24/09/2016 14:59
ԼՂՀ մայրաքաղաք Ստեփանակերտի հիմնադրման 93-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Արցախում գտնվող Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Ստեփանակերտի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի հետ, տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից:
Ողջունելով գործընկերոջը՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետը նախ շնորհակալություն է հայտնել Տարոն Մարգարյանին հրավերն ընդունելու համար՝ ընդգծելով, որ սա ևս մեկ հրաշալի առիթ է` քննարկելու հայկական երկու պետությունների մայրաքաղաքների միջև հաստատված ծրագրերի ընթացքն ու առաջիկա անելիքները:
«Ուրախ եմ, պարոն քաղաքապետ, Ձեզ կրկին հյուրընկալելու Ստեփանակերտում: Քաղաքի հիմնադրման օրը տոն է ոչ միայն Ստեփանակերտի բնակիչների, այլև ողջ արցախահայության համար: Իսկապես շնորհակալ եմ, որ ընդունեցիք իմ հրավերն ու կարևոր այս օրը մեզ հետ եք: Սա Ձեր կողմից ևս մեկ քայլ է՝ ուղղված երկու մայրաքաղաքների արդյունավետ համագործակցության էլ ավելի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը: Վստահ եմ, որ տոնական այս օրը Ձեզ համար ևս կլինի լիարժեք ու Երևան կվերադառնաք լավ տպավորություններով», - ընդգծել է Սուրեն Գրիգորյանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորելով Ստեփանակերտի հիմնադրման 93-րդ տարեդարձի առթիվ` Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը միշտ պատրաստակամ է ըստ ամենայնի աջակցելու Ստեփանակերտին՝ կյանքի կոչելու քաղաքային տնտեսության ամենատարբեր ոլորտներին առնչվող համատեղ ծրագրերը:
«Հաճելի է արձանագրել, պարոն քաղաքապետ, որ Ստեփանակերտը տարեցտարի իր հիմնադրման օրը դիմավորում է էլ ավելի բարեկարգ ու ներկայանալի տեսքով, ինչը լավագույնս խոսում է թե՛ քաղաքային իշխանությունների հետևողական աշխատանքի և թե՛ հենց ստեփանակերտցիների սրտացավ վերաբերմունքի մասին: Տոնական շունչն իսկապես նկատելի է Ստեփանակերտում, և վստահ եմ, որ գալիք տարիներին ևս Արցախի մայրաքաղաքը տոնական այս օրը դիմավորելու է նորանոր ձեռքբերումներով», - ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Հանդիպման ավարտին Երևանի քաղաքապետը Ստեփանակերտի գործընկերոջը հրավիրել է հոկտեմբերի 8-ին այցելել Երևան՝ մասնակցելու «Էրեբունի-Երևան 2798» տոնական միջոցառումներին:

Степанакерт с каждым годом становится все более благоустроенным – Тарон Маргарян
Находящийся в столице НКР для участия в праздничных мероприятиях по случаю 93-ой годовщины основания Степанакерта мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с мэром Степанакерта Суреном Григоряном, передает пресс-служба мэрии Еревана.
Приветствуя мэра Еревана, мэр Степанакерта поблагодарил Тарона Маргаряна за принятие приглашения, подчеркнув, что это ещё один хороший повод обсудить ход реализации утверждённых программ и дальнейшее сотрудничество между столицами двух государств.
«Я рад снова принимать Вас в Степанакерте. День основания города – это  праздник не только для жителей Степанакерта, но и для всех армян Арцаха. Я искренне благодарен, что вы приняли моё приглашение и находитесь здесь в этот важный для нас день. С вашей стороны это ещё один шаг, направленный на дальнейшее укрепление и расширение эффективного сотрудничества двух столиц. Уверен, что этот праздничный день будет для вас также насыщенным, и вы вернётесь в Ереван с хорошими впечатлениями», - отметил Сурен Григорян.
Поблагодарив за тёплый приём и поздравив с 93-й годовщиной основания Степанакерта, Тарон Маргарян вновь заверил, что мэрия Еревана всегда готова содействовать Степанакерту в реализации совместных проектов в разных сферах городского хозяйства.
«Приятно констатировать, что Степанакерт с каждым годом встречает день своего основания все более благоустроенным и представительным, что наилучшим образом свидетельствует как о последовательной работе городских властей, так и о заботливом отношении самих жителей Степанакерта.
Праздничный дух действительно ощущается в Степанакерте, и уверен, что и в последующие годы столица Арцаха будет встречать этот праздничный день новыми достижениями», - подчеркнул Тарон Маргарян.
В завершение встречи мэр Еревана пригласил коллегу из Степанакерта посетить Ереван 8-го октября и принять участие в праздничных мероприятиях «Эребуни-Ереван 2798».