ԱԺ-ում քննարկվել է ԿԸՀ հանձնաժողովի անդմաների թեկնածությունը
Սեպտեմբերի 24-ին Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ, որն «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի համաձայն անցկացվել է դռնփակ ընթացակարգով. տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Հաղորդվում է, որ նիստի օրակարգում եղել է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահի և անդամների պաշտոններում ընտրելու համար Ազգային ժողովին թեկնածուներ առաջարկելու մասին հարցը:
Հանձնաժողովը որոշել է ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում ընտրելու համար Ազգային ժողովին առաջարկել Տիգրան Տոլիկի Մուկուչյանի թեկնածությունը, իսկ ԿԸՀ անդամների պաշտոններում ընտրելու համար՝ Լաուրա Հայկազի Գալստյանի, Արմեն Վոլոդյայի Սմբատյանի, Սեյրան Նիկոլայի Շահսուվարյանի, Նունե Սուրիկի Հովհաննիսյանի, Գեորգի Լաերտի Մարտիրոսյանի եւ Սիլվա Սուրենի Մարկոսյանի թեկնածությունները:

В парламенте Армении обсудили кандидатуры членов ЦИК
Под председательством Ованнеса Саакяна 24 сентября состоялось внеочередное заседание постоянной комиссии парламента по государственно-правовым вопросам, которое, согласно закону РА «Регламент Национального Собрания», проведено в закрытом режиме, сообщает пресс-служба парламента Армении.
В повестке заседания – вопрос предложения Национальному собранию кандидатур для избрания на должности председателя и членов Центральной избирательной комиссии (ЦИК).
Комиссия решила предложить Национальному собранию на должность председателя ЦИК кандидатуру Тиграна Мукучяна, а на должности членов ЦИК кандидатуры Лауры Галстян, Армена Смбатяна, Сейрана Шахсуваряна, Нуне Ованнисян, Георгия Мартиросяна и Сильвы Маркосян.