Քլինթոնն առաջին բանավեճից հետո գերազանցում է Թրամփին
ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցությունից նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնն առաջին հեռուստաբանավեճում հաղթանակ է տարել Հանրապետական մրցակից Թրամփի նկատմամբ:
Այդ մասին հայտնել Է CNN հեռուստաընկերությունը՝ հղում անելով հարցման արդյունքներին, որն անցկացվել է Հոֆստրա համալսարանում (Նյու Յորք նահանգ) կայացած բանավեճի ավարտից անմիջապես հետո, փոխանցում է ТАСС-ը:
Այդ արդյունքների համաձայն՝ Քլինթոնին հաղթող է համարել հարցվածների 62 տոկոսը, իսկ Թրամփին՝ 27 տոկոսը:
Միևնույն ժամանակ, ներկայացնելով հարցման արդյունքները, CNN-ի հաղորդավարը նշել է, որ «լսարանը, որտեղ անցկացվել Է հարցումը, 41 տոկոսով բաղկացած էր Դեմոկրատական կուսակցության կողմնակիցներից և 26 տոկոսով՝ Հանրապետական կուսակցության կողմնակիցներից»:

Клинтон одержала верх над Трампом по итогам первых теледебатов
Кандидат на пост президента США от демократической партии одержала победу в первых теледебатах с кандидатом Республиканской партии Дональдом Трампом. Об этом сообщила телекомпания CNN, ссылаясь на итоги опроса, проведенного сразу после завершения дебатов в Университете Хофстра (штат Нью-Йорк), передает ТАСС.
Согласно этим итогам, Клинтон сочли победителем 62% опрошенных, а Трампа - 27%.
В то же время, представляя результаты опроса, ведущий программы CNN отметил, что целевая аудитория, в которой проводился опрос, состояла на 41% из сторонников Демократической партии и на 26% - из сторонников Республиканской партии.