Միքայել Մելքումյան. Տնտեսության վիճակը քանի գնում ավելի է ծանրանում
Հայաստանի տնտեսությունը ծանր վիճակում է, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ԲՀԿ պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը:
«Այն, որ տնտեսությունը ծանր վիճակում է, միշտ էլ իմացել ենք, բարձրաձայնել ենք: Բայց տնտեսության վիճակը քանի գնում ավելի է ծանրանում», - ասաց նա:
Մ.Մելքումյանի խոսքով, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը «միշտ գործ է անում և ամեն ինչին տալիս է համապատասխան գնահատականներ»:
«Կառավարությանը գնահատականներ կտանք, երբ տեսնենք, ինչ քայլեր են ձեռնարկվում ժողովրդի վիճակը բարելավելու և մեր ծրագրերը կյանքի կոչելու ուղղությամբ», - ասաց պատգամավորը:
Նա նաև նշեց, որ նոր նախարարներին չի ճանաչում, բայց նշանակումներին նորմալ է վերաբերվում:
«Ամեն վարչապետ ինքն է որոշում, ինչ թիմով է աշխատում և, բնական է, որ պետք է աշխատի այն թիմի հետ, որին ճանաչում է», - ասաց Մ.Մելքումյանը:

Состояние экономики Армении ухудшается с каждым днем – Микаел Мелкумян
Экономика Армении находится в тяжелом состоянии, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«Мы всегда знали и заявляли о том, что экономика в тяжелом состоянии. Однако состояние экономики ухудшается с каждым днем», - сказал он.
По словам М.Мелкумяна, партия «Процветающая Армения» не прекращает работать и всегда дает соответствующую оценку происходящему в стране.
«Мы дадим оценку правительству, когда увидим, какие шаги предпринимаются для улучшения состояния народа и реализации наших программ», - заявил депутат.
Он также отметил, что не знаком с новыми министрами, однако нормально относится к назначениям.
«Каждый премьер сам решает, с какой командой ему работать, и естественно, должен работать с командой, которую хорошо знает», - сказал Микаел Мелкумян.