Ֆալկաոն չի կարող մասնակցել «Բայերի» հետ հանդիպմանը
«Մոնակոյի» կոլումբիացի հարձակվող Ռադամել Ֆալկաոն չի կարող մասնակցել «Բայերի» հետ Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլի հանդիպմանը, հայտնում է iSport.ru-ն հղում անելով  թիմի գլխավոր մարզիչ Լեոնարդու Ժարդիմին։
Նախախաղային մամուլի ասուլիսում պորտուգալացի մասնագետը նշել է, որ «Նիցցայի» հետ շաբաթօրյա խաղում Ֆալկաոյի ստացած վնասվածքն ավելի լուրջ է, քան ենթադրվում էր։
«Ֆալկաոն վաղը չի խաղա։ Վնասվածքը այնքան էլ լուրջ չէ, սակայն նա չի հասցնի վերականգնվել մինչև առաջիկա հանդիպումը»,- ասել է Ժարդիմը ։
Ֆալկաոն ամռանն է «Չելսիից» վերադարձել «Մոնակո»։ 30-ամյա ֆուտբոլիստը հասցրել է մասնակցել Ֆրանսիայի առաջնության 3 խաղի՝ խփելով 1 գոլ։

Фалькао не сможет принять участие в матче против Байера
Колумбийский форвард Монако Радамель Фалькао не сможет принять участие в матче Лиги чемпионов против Байера, передает iSport.ru.
Данную информацию сообщил наставник монегасков Леонарду Жардим. На предматчевой пресс-конференции португалец сообщил, что травма Фалькао, полученная в субботнем матче против Ниццы оказалась серьезнее, чем ожидалось.
«Фалькао завтра не сыграет. Травма несерьезна, но к завтрашнему поединку он восстановиться не успеет», – заявил Жардим.
Фалькао вернулся в Монако этим летом из Челси. В Лиге 30-летний форвард успел сыграть три поединка, в которых отметился одним голом.