ՀՀ ՊՆ-ում կայացել են հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ամենամյա բանակցությունները
ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչությունում սեպտեմբերի 28-ին կայացել են հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ամենամյա երկկողմ բանակցությունները, որոնց մասնակցել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ, գնդապետ Քրիստիան Շմիդտի գլխավորած պատվիրակությանը, տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2016թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքները և ձեռքբերումները, մշակվել է 2017թ. հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
Բանակցությունների ամփոփման նպատակով գերմանական պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Կողմերը բարձր են գնահատել բանակցություների արդյունքները, պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության մակարդակը, Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին համատեղ մասնակցությունը` ընդգծելով իրենց պատրաստակամությունը առավել զարգացնել համագործակցության դինամիկան:

В Минобороны состоялись ежегодные переговоры по армяно-германскому военному сотрудничеству
В управлении оборонной политики министерства обороны Армении сегодня состоялись ежегодные двусторонние переговоры по армяно-германскому военному сотрудничеству, в которых участвовала делегация во главе с начальником управления международного сотрудничества Минобороны ФРГ, полковником Кристианом Шмидтом, сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
В ходе встречи были обобщены результаты и достижения программы двустороннего сотрудничества в 2016 году, разработан проект армяно-германского военного сотрудничества на 2017 год.
Для обобщения переговоров делегацию Минобороны ФРГ принял первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян.
Стороны высоко оценили итоги переговоров, уровень армяно-германского сотрудничества в оборонной сфере, участие армянских миротворцев в действиях по обеспечению безопасности и стабильности в Афганистане в составе немецкого подразделения, подчеркнув свою готовность максимально развивать динамику сотрудничества.