Սպասվող համաներումը կանդրադառնա «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների վրա. Զարուհի Փոստանջյան
«Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը հույս ունի, որ Անկախության 25-ամյակի կապակցությամբ Հայաստանում համաներում կհայտարարվի։
«Կարծում եմ, որ համաներում կհայտարարվի, որովհետև բռնակալական համակարգը համաներումը միշտ դիտարկել է որպես ճգնաժամից դուրս գալու գործիք։ Հետևաբար, հիմա այդ գործիքը կօգտագործի», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Զ.Փոստանջյանը:
Հարցին՝ կանդրադառնա արդյոք սպասվող համաներումը «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների վրա՝ պատգամավորը նշեց․«Այո։ Ամեն դեպքում ես ակնակլում եմ, որ որոշումը նրանց վրա ևս կանդրադառնա, որովհետև համաներումը ենթադրում է, որ քաղաքական հայացքների համար բանտախցում գտնվող բոլոր անձինք պետք է ազատ արձակվեն»։

Ожидаемая амнистия отразится на членах группы «Сасна црер» – Заруи Постанджян
Депутат парламентской фракции «Наследие» Заруи Постанджян надеется, что по случаю 25-летия независимости Армении будет объявлена амнистия.
«Думаю, что будет объявлена амнистия, поскольку диктаторская система всегда рассматривала амнистию как инструмент выхода из  кризиса. Следовательно, сейчас будет использовать этот инструмент», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am Заруи Постанджян.
На вопрос, отразится ли ожидаемая амнистия на членах группы «Сасна црер», Заруи Постанджян ответила: «Да. Во всех случаях, я надеюсь, что решение отразится также на них, поскольку амнистия предполагает, что все находящиеся в заключении за политические взгляды лица должны быть отпущены на свободу».