Համացանցում հայտնվել է iPhone 8-ի մասին տեղեկություն
Apple-ի աշխատակիցը լրագրողներին պատմել է Apple-ի նոր սմարթֆոնի վրա կատարվող աշխատանքի մանրամասները, որը ենթադրաբար կստանա iPhone 8 անվանումը, հայտնում է Lenta.ru-ն՝ հղում անելով Business Insider-ին:
Ընկերության՝ իսրայելական գրասենյակի աշխատողի խոսքով՝ Apple-ը նախատեսում է հրաժարվել iPhone 7s միջանկյալ մոդելից: Իր գործընկերներն աշխատում են գաջեթի արմատական դիզայնի վրա, ուստի այն կստանա iPhone 8 անվանումը: Մասնավորապես, ինժեներները մտադիր են ազատվել դիսփլեյի շրջանակներից:
MacRumors-ի տվյալով՝ Apple-ի նոր սմարթֆոնը կթողարկվի 2017 թվականին և լովին պատրաստված կլինի ապակուց: Այն կստանա առանց շրջանակի էկրան, իսկ մատնադրոշմների տվիչը, բարձրախոսը և  ճակատային խցիկը տեղադրված կլինեն դիսփլեյի մեջ:

Информация об iPhone 8 просочилась в интернет
Сотрудник Apple рассказал журналистам подробности о работе над новым смартфоном Apple, который предположительно получит название iPhone 8. Об этом сообщает Lenta.ru со ссылкой на Business Insider.
По словам работника израильского офиса компании, Apple планирует отказаться от промежуточной модели iPhone 7s. Его коллеги работают над радикальным редизайном гаджета, и поэтому он получит название iPhone 8. В частности, инженеры планируют избавиться от рамок вокруг дисплея.
По данным MacRumors, новый смартфон от Apple выйдет в 2017 году и будет полностью сделан из стекла. Он получит безрамочный экран, а датчик отпечатков пальцев, динамик и фронтальная камера будут вмонтированы в дисплей.