ԱՄՆ-ում դեռահասը դպրոցում հրաձգություն է իրականացրել
ԱՄՆ Հարավային Կարոլինա նահանգում 14-ամյա դեռահասը գնդակահարել է իր հորը, որից հետո այցելել է տարրական դպրոց: Այնտեղի խաղահրապարակում նա ատրճանակից վիրավորել է 2 երեխայի և ուսուցչին, հայտնում Gazeta.ru-ն:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Թաունվիլ բնակավայրում: Ոստիկանության տվյալներով` կասկածլայը գնդակահարել է իր 47-ամյա հորը, ապա ավտոմեքենայով անցել մոտ 3 կմ և հարվածել դպրոցի խաղահրապարակը շրջապատող ցանկապատին: Դրանից հետո դեռահասը սկսել է կրակել, սակայն կամավոր-հրշեջ Ջեյմի Բրոկը նրան վնասազերծել է: 7 րոպե անց դեպքի վայր են ժամանել ոստիկանները, որոնց կանչել էին ուսուցիչները, և կալանավորել դեռահասին:
Կալանավորումից հետո տղան զանգահարել է տատիկին, սակայն վերջինս չի հասկացել, թե իրեն ինչ է ասում լաց լինող թոռը: Տուն մտնելով՝ նա այնտեղ գտել է իր սպանված որդուն ու զանգահարել է 911:

В США подросток устроил стрельбу в школе
В американском штате Южная Каролина 14-летний подросток застрелил своего отца, после чего поехал в начальную школу. Там на игровой площадке он ранил из пистолета двоих детей и учителя, передает Lenta.ru.
Инцидент произошел в населенном пункте Таунвилль. По данным полиции, подозреваемый, имя которого не сообщается, выстрелил в своего 47-летнего отца, Джеффри ДеВитта Осборна. После этого он сел за руль пикапа, проехал около трех километров и врезался в забор, окружавший игровую площадку школы. После того, как подросток начал стрелять, доброволец-пожарный Джейми Брок обезвредил его.
Через семь минут на место прибыли полицейские, вызванные учителем, и взяли подростка под стражу.
После задержания подросток позвонил бабушке, однако женщина не смогла разобрать, что плачущий внук хотел ей рассказать. Войдя в дом, она обнаружила там своего убитого сына и позвонила 911.