Տուրիզմի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնում վարչապետը տեսնում է իր «մարդուն», այլ ոչ թե Մեխակ Ապրեսյանին. «Հրապարակ»
01/10/2016 09:34
Նորանշանակ վարչապետը որոշել է էկոնոմիկայի նախարարությունից առանձնացնել տուրիզմի վարչությունը՝ այն դարձնելով կոմիտե և կոնկրետ խնդիրներ դնելով․ «Քանի որ մենք հարևան երկրին անհամեմատ զիջում ենք, իսկ տուրիզմն ամենահեռանկարային բիզնես-ճյուղերից է համարվում»:
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով` տուրիզմի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնում Կարապետյանը տեսնում է իր «մարդուն», այլ ոչ թե 2005-ից վարչության պետ Մեխակ Ապրեսյանին: «Նա հազիվ վարչության պետ է ձգում, ուր մնաց կոմիտե ղեկավարի։ Դա կարևորագույն ենթակառուցվածք է, որտեղ պետք է ավելի պրոֆեսիոնալ, ուժեղ մասնագետ նշանակել, և այդպես էլ կանի վարչապետը», - ասել է թերթի աղբյուրը:

«Грапарак»: Премьер назначит на должность главы комитета по туризму «своего человека»
Новый премьер-министр Армении решил отделить от министерства экономики управление по туризму, превратив его в комитет и поставив перед ним конкретные задачи, пишет газета «Грапарак».
«Поскольку мы значительно уступаем в сфере туризма соседней стране, а туризм считается одним из самых перспективных бизнес-отраслей экономики», - отмечает газета.
По сведениям издания, на пост руководителя комитета по туризму Карапетян собирается назначить «своего человека», а не начальника управления с 2005г. Мехака Апресяна.
«Он с трудом тянет на должность начальника управления, куда уж на руководителя комитета. Это наиважнейшая инфраструктура, где нужно назначить более квалифицированного, сильного специалиста, и именно так и поступит премьер-министр», - сообщил источник газеты.