ԵԱՏՄ երկրների համար նոր մաքսային օրենսգիրքը, հնարավոր է, ընդունվի հոկտեմբերի 28-ին
Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) երկրների համար նոր մաքսային օրենսգիրքը կարող է ընդունվել միջկառավարական խորհրդի հոկտեմբերի 28-ի նիստում: Այդ մասին ТАСС-ին տված հարցազրույցում տեղեկացրել է Ռուսաստանի Դաշնային մաքսային ծառայության (ԴՄԾ) փոխղեկավար և Համաշխարհային մաքսային կազմակերպության (ՀՄԿ) նախագահ Ռուսլան Դավիդովը:
«Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի և ԵԱՏՄ-ի երկրների ազգային ներկայացուցչությունների մակարդակով շատ բան է արվում, որպեսզի Եվրասիական միության նոր օրենսգրքով սկսենք աշխատել 2017 թվականի հունվարի 1-ից: ԵԱՏՄ-ի միջկառավարական խորհրդի նիստը տեղի կունենա հոկտեմբերի 28-ին: Մենք ակնկալում ենք, որ այնտեղ վերջնական որոշում կընդունվի, և  հաջորդ տարվանից ԵԱՏՄ-ի Մաքսային օրենսգիրքը ուժի մեջ կմտնի»,-ասել է Դավիդովը:

Новый таможенный кодекс для стран ЕврАзЭС может быть принят  28 октября
Новый таможенный кодекс для стран Евразийского экономического союза (ЕврАзЭС) может быть принят на заседании межправительственного совета 28 октября. Об этом сообщил в интервью ТАСС замглавы Федеральной таможенной службы (ФТС) России и председатель совета Всемирной таможенной организации (ВТО) Руслан Давыдов.
«На уровне Евразийской экономической комиссии и национальных представительств стран ЕврАзЭС очень много делается для того, чтобы начать работать по новому кодексу Евразийского союза с 1 января 2017 года. Заседание межправительственного совета ЕврАзЭС пройдет 28 октября. Мы ожидаем, что там будет принято окончательное решение, и со следующего года Таможенный кодекс ЕврАзЭС вступит в силу», - сказал Давыдов.