Վարչապետն անդրադարձավ ԴԱՀԿ-ի աշխատանքին. բնակչությունը դժգոհ է
Գործադիրի այսօրվա նիստում վարչապետն անդրադարձավ ՀՀ Արդարադատության նախարարության Հարկադիր կատարման ծառայության գործունեությանը:
«Տևական ժամանակ է,  ինչ բնակչության շրջանում դժգոհություններ կան ՀՀ Արդարադատության նախարարության հարկադիր կատաման ծառայության վերաբերյալ: Դրանք առնչվում են ճանապարհային ոստիկանության կողմից վարչական տույժերի հարկադիր կատարմանը: Օրինակ` քաղաքացուն չեն ծանուցել իր վարչական խախտման մասին, բայց նրա գույքի վրա կալանք է դրվում», - ասաց Կարեն Կարապետյանը:
Նա  արդարադատության նախարար Արփինե  Հովհաննիսյանին հանձնարարեց ձեռնարկել մի մեխանիզմ, որով քաղաքացին, մինչ ունեցվածքի վրա կալանք դրվելը,  տեղեկացվի դրա մասին:
«Այն կարող է լինել sms-ի կամ էլեկտրոնային փոստին հաղորդագրություն ուղարկելու միջոցով», -  ասաց Կ. Կարապետյանը:

Карен Карапетян: Население недовольно работой СПИСА
На сегодняшнем заседании правительства Армении премьер-министр Карен Карапетян коснулся деятельности Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Минюста РА.
«Уже долгое время население выражает недовольство Службой принудительного исполнения судебных актов Минюста РА. Они касаются принудительного исполнения административных взысканий со стороны дорожной полиции. К примеру, гражданина не осведомили об административном нарушении, но наложили арест на его имущество», - сказал он.
Карапетян поручил министру юстиции Арпине Ованнисян разработать механизм, позволяющий осведомлять гражданина об этом до наложения ареста.