WikiLeaks. Քլինթոնն ու Թրամփը հեռուստաբանավեճերում Պուտինի մասին ավելի շատ են հիշատակել, քան՝ ԻՊ-ի
ԱՄՆ նախագահի թեկնածուներ Հիլարի Քլինթոնի և Դոնալդ Թրամփի հեռուստաբանավեճերի երեք փուլերի ընթացքում ամենից հաճախ հիշատակված բառերը դարձել են «Ռուսաստանն» ու «Պուտինը», հայտնում  է «Взгляд»-ը՝ հղում անելով WikiLeaks-ին։
Կազմակերպության հաշվարկների համաձայն՝ բանավեճերի  ժամանակ թեկնածուները «Ռուսաստան» և «Պուտին» բառերը հիշատակել են 178 անգամ, մինչդեռ «Իսլամական պետություն», ահաբեկչություն և «Ալ-Քաիդա» բառերն արտաբերվել են 132 անգամ։ Երրորդ տեղում «հարկերն» են՝ 119 հիշատակմամբ։
Ամենից շատ արծարծված թեմաներ են դարձել նաև Սիրիան, Իրանը, ներգաղթյալները, Չինաստանն ու ցանցահենային հարձակումները։
Ամենից քիչ ուշադրություն է դարձվել աբորտների, կրթության ու ռասիզմի խնդիրներին՝ համապատասխանաբար 17, 18 և 20 հիշատակում։
Հեռուստաբանավեճերի եզրափակիչ փուլը կայացել է հոկտեմբերի 19-ին։ Դեբատներն ամենակոշտն են դարձել ԱՄՆ նորագույն պատմության մեջ։ Երեք փուլերի ընթացքում թեկնածուները կոշտ քննադատության են ենթարկել միմյանց։ Մասնավորապես, դեբատների երկրորդ փուլում Թրամփը հայտարարել է, որ իր իշխանության դեպքում Քլինթոնը բանտ կնստի։

WikiLeaks: Клинтон и Трамп на дебатах говорили о Путине чаще, чем о ИГ
Самыми часто произносимыми словами в ходе трех раундов дебатов кандидатов в президенты США Хиллари Клинтон и Дональда Трампа стали «Россия» и «Путин», сообщает «Взгляд» со ссылкой на WikiLeaks.
Согласно подсчетам организации, во время дебатов кандидаты упомянули слова «Россия» и «Путин» 178 раз, в то время как ИГ, терроризм и «Аль-Каида» были произнесены 132 раза. На третьем месте оказались налоги — 119 упоминаний.
Популярными темами также стали Сирия, Иран, иммигранты, КНР и хакерские атаки. Меньше всего внимания Клинтон и Трамп уделили проблеме абортов, образованию и расизму — по 17, 18 и 20 упоминаний соответственно.
Финальный раунд дебатов состоялся 19 октября. Они стали самыми жесткими в новейшей истории США. В ходе трех раундов кандидаты жестко критиковали друг друга. В частности, на вторых дебатах Трамп заявил, что при его власти Клинтон сидела бы в тюрьме.