Շատ մարդիկ տեղյակ չեն, որ Գագիկ Ծառուկյանը ԲՀԿ-ից դուրս է եկել. Միքայել Մելքումյան
ԲՀԿ պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը լրագրողներին հայտնեց, որ կուսակցության ներսում չի քննարկվել այսօր Գագիկ Ծառուկյանի տուն գնալու և քաղաքականություն նրա վերադարձը պահանջելու հարցը։
«Վերջին ժամանակահատվածում մեր տարբեր տեղական կառույցներ ու համակիրներ իրենց մտադրությունները չեն թաքցրել և այսօր որոշել են գնալ ու իրենց ցանկությունը բարձրաձայնել։ Երբ գնում ենք մարզեր, շատ մարդիկ տեղյակ չեն, որ Գագիկ Ծառուկյանը ԲՀԿ-ից դուրս է եկել։ Նրանք նամակներ են տալիս ու խնդրում փոխանցել Ծառուկյանին», - ասաց պատգամավորը։
Հարցին, թե ինչ կփոխվի, եթե Ծառուկյանը վերադառնա քաղաքականություն, Միքայել Մելքումյանը նշեց.  «Եկեք եթեներով չխոսենք, քաղաքականությունը ռեալ պոլիտիկա է, երբ կլինի, այդ ժամանակ էլ կքննարկենք»։

Многие не знают, что Гагик Царукян вышел из партии «Процветающая Армения» – Микаел  Мелкумян
Депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян заявил сегодня в беседе с журналистами, что в партии не обсуждался вопрос визита к Гагику Царукяну с требованием вернуться в политику.
«В последнее время в различных местных структурах партии и среди сторонников не срывали свои намерения и сегодня решили пойти к нему и озвучить свое желание. Когда мы посещаем области, многие люди не в курсе, что Гагик Царукян покинул ряды партии. Они дают нам письма и просят передать Гагику Царукяну», - сказал депутат.
На вопрос, что изменится, если Царукян вернется в политику, Микаел Мелкумян отметил: «Давайте не говорить в контексте "если", это – реальная политика, когда произойдет, тогда и обсудим».